تلفن: ۰۹۹۰۵۷۲۲۳۲۸


خیابان شهید نجات الهی، بین سمیه و طالقانی، کوچه بیمه، پلاک 8 واحد 3

زور و بازوی هدایای تبلیغاتی !

سه شنبه, ۸ دی ۱۳۹۴ مدیر سایت General 2 Comments
زور و بازوی هدایای تبلیغاتی !

هدایای تبلیغاتی مفید ( Useful Promotional Gifts ) و یا محصولاتی نمادین هستند که در تبلیغات و ارتباطات به عنوان وسایل برقراری ارتباط با مصرف کننده ، یادآوری کننده حسن نیت فروشنده محصول ، علائم خاص ، هدیه و ایجاد کننده انگیزه برای شناخت هرچه بیشتر و یا خرید محصول مورد استفاده قرار می گیرند. در معنای کلی تر، هر محصول مورد استفاده برای ترویج کسب و کار میتواند به عنوان یک محصول یا هدیه تبلیغاتی مورد استفاده قرار بگیرد.

محصولاتی که جهت تبلیغ مورد استفاده قرار می گیرند به ۵ گروه طبقه بندی می شوند.

 

 1. عناصر کلیدی مورد نظر متخصصین تبلیغ که خود شامل ۳ دسته است
  •  یک پیغام تبلیغاتی
  •  همراه با یک آیتم مفید است
  • بدون هیچ گونه آیتم همراه
 2. پاداش ها: همراه با خریدتان یک هدیه هم دریافت میکنید. مثلا یک کتاب میخرید و یک کتاب رایگان هم همراه آن دریافت میکنید
 3. مشوق ها: در اینجا برای اینکه به خرید ترغیب شوید یک گزینه به شما پیشنهاد میشود مثلا اگر تا سقف مشخصی خرید کنید یک سفر جایزه میگیرید.
 4. جایزه ها: پلاک ها، جوایز، جواهرات و هدایای دیگر که نشان عملکرد خوب و یا افتخارات خاصی است می تواند به عنوان جایزه در نظر گرفته شود.
 5. هدایای تجاری: این نوع هدایا از طرف تجار به مشتریان و کارکنان خود آنها و همچنین همکارانی که مواد و تجهیزات را تامین میکنند داده میشود. این هدایا به این دلیل داده میشوند که از مشتریان تشکر کنند ، تجارت خود را گسترش دهند و از زحمات کارکنانشان قدردانی کنند. در این گزینه مخاطبان انتظار دارند که حتما این هدایا را دریافت کنند.

 

پرفروشترین هدایای تبلیغاتی به ترتیب اولویت فروش:

پوشیدنی ها – لوازم تفریحی-لوازم التحریر – لوازم الکترونیکی- ظروف نوشیدنی مثل لیوان – جواهرات و ساعت ها – تقویم ها و همچنین وسایل ورزشی – کیف های جیبی – دکمه ها / مدالها / روبان / استیکرها / پلاکها – محصولات غذایی- آهن ربا (شامل نمادها و بنرها) – لوازم خانگی- کیف های اجناس، پرچم ها و چترها – لوازم اداری مثل ماشین حساب – لوازم سفر مثل پیک نیک  و لوازم مهمانی
لوازم کامپیوتر

نخستین محصول غیر چاپی  تبلیغاتی در سال ۱۷۸۹ معرفی شد. یعنی وقتی جرج واشنگتن در کمپین تبلیغاتی ریاست جمهوری از دکمه هایی برای یادبود استفاده کرد. تقویم ها و وسایل چوبی  نیز به نیمه قرن ۱۹ برمی گردد. تا اواخر قرن ۱۹ تعداد زیادی از انواع محصولات تبلیغی تولید و توسعه یافت. این روند منجر به تولد صنعت تولید محصولات تبلیغاتی شد.
امروزه بیشتر از هر زمانی برای شرکت ها و نام های کوچک و بزرگ ضروری است تا با پیاده سازی های تاکتیک های مختلف بازاریابی خود را در مسابقه رقابت نگاه دارند و جلوه ای متفاوت به تجارت خود بدهند. محصولات تبلیغاتی برای تبلیغ  نام تجاری شما و مورد توجه  و در معرض قرار گرفتن محصولات تجاری شما بسیار عالی هستند. آنها در یادها می مانند و به توسعه ارتباط با مشتریان کمک می کنند. آنها به ایجاد یک تصور ماندگار از نام تجاری شما کمک میکنند.
هدایای تبلیغاتی یکی از رسانه های تبلیغاتی موثر، هستند. در مطالعه ای که یکی از موسسات تحقیقاتی انجام داد مشخص شد که ۸۳ درصد از مصرف کنندگان محصولاتی را که هدایای تبلیغاتی معرفی کردند  به یاد می آوردند ولی تنها ۷ درصد از مصرف کنندگان محصولی را که تبلیغ آن را در تلویزیون دیده بودند به یاد می آوردند. نیمی از این پاسخ دهندگان، اذعان کردند که هدایای تبلیغاتی را نگه داشته اند. همچنین از طرف ۲۰ درصد از پاسخ دهندگان اعلام شد که بعد از دریافت هدیه از آن محصول خرید کرده اند.
محصولات تبلیغاتی در حال حاضر، نه به عنوان یک محصول صرف بلکه به عنوان بخشی از فرآیند تبلیغات و بازاریابی هستند. با توجه به ماهیت مفید محصولات تبلیغاتی ، تمایل به حفظ و نگهداری و استفاده از آنها وجود دارد، که این منجر به در معرض دید قرارگرفتن مداوم ، شناخت و حفظ نام تبلیغ کننده و/ یا پیام میشود.
استفاده از محصولات تبلیغاتی زمانی موثرتر میشود که مخاطبان خاص آن شناخته شده باشند. دراین صورت میتوان از توزیع آنها در بین افرادی که این محصولات را دور میریزند خودداری کرد.

مقالات, , ,

ارسال دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مشاوره رایگان

همین حالا با مشاورین ما تماس بگیرید